Notice: Undefined offset: 1 in /home/webkcdj270415/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 108

Aktuāli

Par Kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 7. maijā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas nepilsoni par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos. Kriminālatbildība par šādām darbībām attiecīgi paredzēta Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 89.1 panta pirmajā daļā un 77.1 pantā.

Par personas aizturēšanu

Šodien, 2018. gada 8. maijā, DP ir aizturējusi vienu personu DP lietvedībā esoša kriminālprocesa ietvaros. Minētais kriminālprocess DP tika uzsākts 2018. gada 18. aprīlī pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma desmitajā nodaļā "Par noziegumiem pret valsti", kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2018. gada 18. aprīlī Drošības policijā (DP) ir uzsākts kriminālprocess, pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, kas liecina par iespējamām prettiesiskām darbībām šā gada 31. martā notikuša publiska pasākuma – tā dēvētās “Vislatvijas vecāku sapulces” – laikā, kura deklarētais mērķis bija vērsties pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs. Minētais pasākums norisinājās viesnīcā "Radisson SAS Latvija" un to faktiski organizēja partija “Latvijas Krievu savienība”.

Skatīt visus

Noderīgi

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: