Notice: Undefined offset: 1 in /home/webkcdj270415/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 108

Paziņojumi presei

Tirdzniecības centrā “Mols” notiks pretterorisma mācības “Hermejs 2017”

No ceturtdienas, 21. septembra vakara līdz 22. septembra rītam tirdzniecības centra “Mols” ēkā Rīgā notiks pretterorisma mācības “Hermejs 2017”. Mācību mērķis ir pārbaudīt pretterorisma pasākumos iesaistīto valsts institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristu uzbrukums cilvēku masveida pulcēšanās objektam.

Mācības organizē Drošības policija sadarbībā ar tirdzniecības centru “Mols” un citām pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām. Mācības neietekmēs tirdzniecības centra darbību. Tās notiks pēc tirdzniecības centra darba laika beigām, lai iespējami mazāk ietekmētu Rīgas iedzīvotāju un viesu ikdienas gaitas. Mācību norises laikā nav plānoti arī satiksmes ierobežojumi.

Mācībās piedalīsies Drošības policijas, Valsts policijas, Nacionālo bruņoto spēku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, kā arī tirdzniecības centra “Mols” pārstāvji. Atbalstu mācību norisei sniegs arī Rīgas Pašvaldības policija. Kopumā mācībās piedalīsies vairāk nekā 300 dalībnieki.

Mācībās tiks īstenots plašs pretterorisma pasākumu komplekss – pretterorisma darbībās iesaistīto institūciju apziņošana, personāla un tehnikas ierašanās un izvietošanās notikuma vietā, informācijas par apdraudējumu iegūšana un analizēšana, lēmumu pieņemšana un koordinēšana, kā arī ķīlnieku atbrīvošanas operācijas plānošana un īstenošana, medicīniskās palīdzības sniegšana un izmeklēšanas darbību īstenošana. Mācību laikā tāpat ir plānota iesaistīto institūciju dažādu materiāltehnisko resursu izvēršana. Izspēlējamais scenārijs ļaus pārbaudīt gan iesaistīto institūciju spējas reaģēt teroristu uzbrukuma gadījumā, gan savstarpējo sadarbību šādu incidentu laikā.

Atgādinām, ka Drošības policija regulāri sadarbībā ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītajam institūcijām organizē dažāda mēroga pretterorisma mācības, kurās tiek pārbaudītas spējas reaģēt uz atšķirīgiem terorisma incidentiem. Pamatojoties uz mācību rezultātā gūtajiem secinājumiem, tiek pilnveidoti rīcības mehānismi un sadarbības procedūras, lai nodrošinātu iespējami labāku pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju gatavību reaģēt terorisma draudu gadījumā. Iepriekš tik plaša mēroga pretterorisma mācības notika 2016. gadā starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā, kad tika pārbaudītas pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristu uzbrukums civilās aviācijas objektam.

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai:

Pretterorisma mācībām “Hermejs 2017” veltītā preses konference notiks š.g. 22. septembrī plkst.09:00, tirdzniecības centra “Mols” telpās. Preses konferencē piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus, kā arī tirdzniecības centra “Mols” pārstāvis. Par dalību preses konferencē aicinām līdz 21.septembra plkst.17 informēt Drošības policiju uz e-pastu prese@dp.gov.lv (lūgums ievērot šo prasību, jo preses konferencē tiks nodrošināta tikai to plašsaziņas līdzekļu pārstāvju dalība, kuri būs iepriekš reģistrējušies).

Ņemot vērā mācību specifiku un informācijas aizsardzības režīmu, “Hermejs 2017” laikā netiks nodrošināta plašsaziņas līdzekļu klātbūtne.

 

Informāciju sagatavoja:

Drošības policija

 

Atpakaļ pie jaunumiem

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: